Niewątpliwą atrakcją Bieszczad (www) oprócz gór, jest Jezioro Solińskie, powstałe po spiętrzeniu rzek Solinki i Sanu, osiągające 20-kilometrową długość, a powstałe jako zbiornik retencyjny w latach 60. ubiegłego wieku. To w tym miejscu znajdziemy ciekawe i jedyne na Podkarpaciu miejsca do letniego odpoczynku nad wodą.

Popularną i ciekawie położoną miejscowością jest Solina. To miejscowość otoczona lasami oraz malowniczymi pasmami bieszczadzkich gór. Wieś jest dobrze przygotowana na przyjęcie wszystkich wczasowiczów o każdej porze roku. Ma ona bowiem największą i najlepiej przygotowaną ofertę z noclegami (tutaj), kierowaną do chcących tu spędzić swoje wolne chwile. To opcja przygotowana nie tylko przez ośrodki wczasowe, ale także liczne kwatery prywatne, domki campingowe o różnorodnym standardzie, by każdy, kto szuka odpoczynku nad wodą znalazł coś odpowiedniego dla siebie. To najchętniej wybierane na czas odpoczynku, urlopu czy krótkich wypadów weekendowych wakacyjne lokum (www) w Bieszczadach.

Solina to miejscowość doskonała, która może być bazą wypadową na górskie wędrówki, a także wycieczki krajoznawcze po Bieszczadach. To w tym miejscu zapewnimy sobie wypoczynek na plaży jeziora, możemy pożeglować, a miłośnicy wędkarstwa odnajdą tutaj miejsca idealne do tego typu rekreacji. To wyjątkowy mikroklimat, warunki klimatyczne i czyste powietrze. Wiosenną porą turystów przyciągają w to miejsce nie tylko słowa słynnej piosenki "Zielone wzgórza nad Soliną", budząca się przyroda i sezon żeglarski ale też żywe kolory, tętniąca życiem okolica i dzikość natury.

Latem miejscowość oferuje liczne udogodnienia: sporty wodne, rejsy statkiem po jeziorze, możliwość szybowania. Ale niewątpliwie najważniejszą jest możliwość zwiedzania zapory i elektrowni wodnej, która powstała na tym największym sztucznym jeziorze naszego kraju. Gdy pogoda podczas wypoczynku nie będzie się skłaniać do aktywności, warto udać się na wycieczkę krajoznawczą do pobliskiego uzdrowiska – Polańczyka, czy wybrać się nieco dalej do Ustrzyk Dolnych czy do Olchowca, w których z pewnością kolejnych atrakcji nie zabraknie.