Brenna – całoroczne atrakcje turystyczne

Ustronie i Szczyrk to dwie bardzo znane miejscowości wypoczynkowe w Beskidzie Śląskim. Niewiele osób jednak wie, że pomiędzy nimi leży Brenna, niewielka osada turystyczna, do której co roku również przyjeżdżają goście. Niektóre miejscowości turystyczne przyjmują gości tylko przez wakacje, a przez resztę roku świecą pustkami. Jest to miejsce, w którym życie kwitnie przez cały rok, ponieważ latem przyjeżdżają tu miłośnicy wędrówek górskich i wypoczynku nad wodą, natomiast zimą tłumy narciarzy, których ściągają tu bezkonkurencyjne noclegi w Brennej i infrastruktura narciarska.

Wzdłuż rzeki Brennicy płynącej przez miejscowość zbudowano wały ochronne, na których w upalne dni rozkładają się grupy wczasowiczów, rozkładające nad wodą kocyki i liczące na ochłodzenie w rześkim strumyku. Oprócz pluskania w nurcie, wielu przybyszów organizuje tu sobie ogniska i pikniki połączone z grillowaniem.

Nad Brennicą znajduje się także przystań kajakowa, w której można wypożyczyć sprzęty wodne. Wartki nurt przyciąga także wędkarzy, którzy zasadzają się tu na beskidzkie rybki. Beskidy mają to do siebie, że co sezon zupełnie zmieniają swój wygląd, ale zawsze pozostają bardzo urokliwe. Warto pochodzić po nich, patrząc jak dane miejsca prezentują się w różnych porach roku.

Dla miłośników wędrówek wyznaczono tu szereg szlaków PTTK dla pieszych i rowerzystów, z których część wychodzi wprost z miasteczka. Nieopodal osady znajduje się szczyt Trzy Kopce, na który warto wejść, aby zobaczyć zapierającą dech w piersiach panoramę gór.

Zimą na zboczach Starego Gronia otwiera się wyciągi narciarskie, które przyciągają tu wielu amatorów śnieżnej rozrywki. Goście znajdą tu kilka tras o zróżnicowanym stopniu trudności, tak więc i początkujący, i weterani dwóch desek znajdą tu dla siebie idealne zjazdy. Stacja narciarska funkcjonuje w leżącej nieopodal Leśnicy, a z Brennej blisko także do niezwykle bogatej infrastruktury sportowej w pobliskim Szczyrku. Zimą można tu również skorzystać ze spa, jacuzzi i sauny oraz zabawić się na góralskim kuligu, po którym organizowane są potańcówki.

Warto wykupić tu sobie noclegi, Brenna bowiem pozostaje atrakcyjna przez cały rok, przyciągając miłośników wędrówek po Beskidach, osoby, które chcą ochłodzić się latem nad wodą oraz narciarzy, dla których zimą otwierają się liczne ośrodki narciarskie.

1 Comment

  1. Brenna fajne miejsce, mało ludzi, dobre jedzenie, fajne widoki.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>