Mnóstwo miejscowości nad morzem szczyci się bliskim dostępem do niego. Dopiero na miejscu okazuje się, że do plaży dzieli nas kilkaset metrów. Doskonałym wyborem w takim przypadku jest miejscowość Grzybowo. Znajduje się nad samym Bałtykiem i może pochwalić się wyższymi temperaturami wody morskiej.
Wszystko za sprawą nieregularnej linii brzegowej. Miejscami woda w ląd wcina się na głębokość 800 m. Daje to najlepszą ochronę przed zimnymi wiatrami. Grzybowo położone jest zaledwie 6 km od bardzo popularnego Kołobrzegu. Często stanowi bazę wypadową do dalszego zwiedzania okolicy. Znajdziemy tu noclegi w popularnych ośrodkach wczasowych, pensjonatach oraz hotelach (noclegi Grzybowo), umożliwią one wygodny i komfortowy wypoczynek z dala od zgiełku wielkiego miasta.

Co ciekawe, pierwsze hotele i pensjonaty zaczęły powstawać tu jeszcze przed II wojną światową. To właśnie wtedy Grzybowo zaczęło zmieniać swój rolniczy charakter na letnisko. Zbudowano nawet drogę prowadzącą prosto do Kołobrzegu. Po II wojnie światowej (info II wojna światowa) wysiedlono stąd niemieckich mieszkańców. Na ich miejsce przybyli polscy osadnicy, którzy miejscowość zamieszkują do dnia dzisiejszego.

Grzybowo poza doskonałym zapleczem turystycznym zachwyca również siecią gęstych szlaków turystycznych. Polecamy podróż rowerem przez byłe tereny wojskowe. Droga wiedzie z Grzybowa do Mrzeżyna. Aż do 2000 roku cywile nie mieli wstępu na byłe tereny wojskowe. Długość trasy wynosi 11 km. Bez trudu wszyscy turyści dotrą również do Kołobrzegu. Od tego miasta Grzybowo oddalone jest o zaledwie 6 km. Wiedzie wzdłuż malowniczych wydm porośniętych lasem. Biorąc pod uwagę również drogę powrotną przejechać trzeba prawie 16 km. W Kołobrzegu warto skorzystać z rejsów statkiem wycieczkowym po morzu Bałtyckim.

Wielu turystów często nie docenia polskiego wybrzeża. Wydaje nam się, że francuska Riwiera czy Hiszpańskie wybrzeże prezentują się o wiele lepiej. Nic bardziej mylnego. Każdy kto był w Grzybowie z pewnością zachwycił się wspaniałą panoramą, rozpościerającą się z miejscowej plaży. Plaże należą do najczystszych na Bałtyku, w szczycie sezonu na turystów czeka również strzeżone kąpielisko. Wyższa niż gdziekolwiek indziej temperatura wody sprzyja długim morskim kąpielom.