Jarosławiec to wieś wypoczynkowo-rekreacyjna położona nad Morzem Bałtyckim, niedaleko Darłowa oraz Ustki. Można tu korzystać nie tylko z dobrodziejstw ciepłego morza i szerokiej plaży, ale też jeziora Wicko, które znajduje się niedaleko. Całe te tereny porastają także sosnowe lasy, a ciekawą roślinność można obserwować również na wydmach. W Jarosławcu można też podziwiać wysokie klify.

Jarosławiec cieszy się dużą popularnością wśród turystów. Każdego lata przybywają tu tysiące gości. Miejscowość mocno zainwestowała w ostatnich latach w rozbudowę swojej bazy noclegowej. Powstały nowe budynki, gdzie działają pensjonaty i inne ośrodki oferujące noclegi. Jarosławiec udostępnia miejsca w różnym standardzie i w różnym zakresie cenowym. Można bez problemu znaleźć tu miejsca dostosowane do rodziców z dziećmi albo takie, gdzie możliwy jest nocleg z własnym zwierzęciem.

W 2009 roku zakończyło się odnawianie tutejszej plaży, co było związane z dostarczeniem w te strony ponad 10 tysięcy metrów sześciennych piasku. Dzięki tym staraniom Jarosławiec odzyskał swoją plażę, znaną z czasów międzywojennych. Efekt był prawie natychmiastowy – do miejscowości zaczęło przybywać każdego roku coraz więcej turystów. Wyznaczono tutaj także dwa kąpieliska morskie. Kąpielisko Jarosławiec Wschód ma 600 metrów i spełnia wszystkie wytyczne stawiane dla kąpielisk przez Unię Europejską. Kąpielisko Jarosławiec Zachód jest dłuższe – ma 1500 metrów.

W mieście dużą atrakcją jest także latarnia morska pochodząca z 1829 roku, która przeszła przebudowę w 1902 roku. Jej wysokość przekracza 30 metrów, a na jej szczycie dostępny jest taras widokowy, który w sezonie otwarty jest dla turystów.

Inną atrakcją miasta jest Muzeum Bursztynu. Powstało kilka lat temu i od początku cieszy się dużą popularnością. Podzielono je na trzy wystawy. Jedna dotyczy dawnych lasów, skąd pochodziła żywica tworząca współcześnie znajdowane bursztyny. Druga związana jest z najciekawszymi okazami, jakie znaleziono. Trzecia poświęcona jest tak zwanym inkluzjom. Tu zobaczyć można złapane w bursztyn owady oraz fragmenty roślin.