Miejscowość turystyczna – Rowy

Spokojna, sielankowa i niewielka, urokliwa miejscowość, położona w otoczeniu sosnowych lasów, tuż nad brzegiem morza – opis ten to idealna definicja Rowów, turystycznej wioski położonej pomiędzy morzem, a jeziorem Gardno, tuż obok Słowińskiego Parku Narodowego. To miejsce to doskonała baza noclegowa, źródło licznych atrakcji i wypoczynek w bliskim kontakcie z naturą. Próżno tu szukać zgiełku i zamieszania, właściwego dla dużych i obleganych przez turystów kurortów. Pomimo tego, że Rowy nie są duże, to znajdziemy w nich liczne miejsca noclegowe. Pensjonaty, domki letniskowe, czy prywatne kwatery – jest tu wiele opcji pobytu (rezerwuj pobyt na Meteorze).

Plaża znajduje się zaledwie kilka minut pieszo od każdego miejsca w Rowach – dotarcie na nią nie przysparza więc najmniejszych nawet problemów. Amatorzy opalania, ciepłego piasku i słonych morskich fal znajdą tam chwilę dla siebie. Osoby preferujące bardziej aktywne formy wypoczynku zapewne skierują swe kroki ku rzece Łupawie, nad brzegiem której mieści się wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaków oraz rowerków wodnych. Odcinek, po którym można pływać, jest uważany za jeden z piękniejszych, zapewnia niezapomniane widoki i doznania estetyczne. Po morzu można zaś popływać kutrem rybackim lub też statkiem wycieczkowym, stylizowanym na okręt piracki.

Znajdujące się w okolicy liczne ścieżki rowerowe zapewnią bliski kontakt z przyrodą i aktywny wypoczynek. Podczas rowerowej wycieczki można ujrzeć zachwycające widoki – pagórkowate łąki, zielone lasy, śpiew ptaków i świeże, czyste powietrze. Wiele tras rowerowych pozwala również na wjechanie na teren Słowińskiego Parku Narodowego (dowiedz się więcej z Wikimapi). Rower możemy bez problemu wypożyczyć w wielu punktach znajdujących się w Rowach. 

W centrum miasteczka także znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Uliczki otoczone są sklepikami z pamiątkami i rękodziełem. Roi się wręcz od kawiarni, restauracji, barów i pubów – jeśli mamy ochotę dobrze zjeść, na pewno nie spotka nas zawód. W Rowach corocznie rozkłada się również lunapark, a w parku umiejscowiony jest amfiteatr, w którym regularnie odbywają się przedstawienia i koncerty – aktualny plan imprez znajduje się w internecie. Możemy także skorzystać z wypożyczalni gokartów lub skuterów, zagrać w minigolfa lub pojeździć konno. Jeśli nie znaleźliście jeszcze miejsca na wakacje, to zastanówcie się nad przyjazdem do Rowów.

1 Comment

  1. Co lepsze nie trzeba koniecznie zabierać własnego roweru, bo można na miejscu wypożyczyć

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>