U ujścia rzeki Wieprzy do Morza Bałtyckiego, leży małe letnisko turystyczne Darłówko. Ciekawostką jest to, że jest ono częścią większego kurortu turystycznego – Darłowa. Leży na Wybrzeżu Słowińskim, a te tereny są szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów nie tylko z kraju, ale też z za zagranicy. Należy do chronionego obszaru krajobrazu, pod nazwą Koszaliński Pas Nadmorski, dlatego też plaża jest bardzo czysta i zadbana, co zapewnia komfort z jej użytkowania.

Na turystów czeka wiele atrakcji, główną z nich jest kąpielisko i strzeżona plaża. W sezonie letnim można na niej spędzać całe dnie, z których z pewnością pozostaną miłe wspomnienia. Innymi atrakcjami jest Latarnia Morska i port morski. Te dwie atrakcje cieszą się ogromnym zainteresowaniem turystów, nie ma w tym nic dziwnego. Z latarni roztacza się przepiękny krajobraz na całą okolicę. Można z niej podziwiać plażę, pływające po morzu statki, a także życie miasteczka i piękną przyrodę.

Z kolei port przyciąga amatorów połowów morskich i statków. Można tam przyjrzeć się z bliska wielu pięknym okazom – nie tylko kutrów rybackich – ale też statkom wycieczkowym i prywatnym jachtom. Jako że miasteczko to ma charakter ściśle turystyczny, dobrze zorganizowana jest tu oferta agroturystyczna. Można w niej znaleźć wiele propozycji noclegów w każdej kategorii cenowej (noclegi Darłówko – spis). Jeśli kogoś interesują noclegi o wysokim standardzie, to w mieście znajduje się kilka hoteli 3-gwiazdkowych, z których obsługi każdy będzie zadowolony. Poza nimi, jest też kilka domów wczasowych, pensjonatów i kwater prywatnych. Łącznie daje to mnóstwo noclegów na każdą kieszeń.

Sporym zainteresowaniem, zwłaszcza w sezonie letnim, cieszą się pola namiotowe i kempingowe. W takich miejscach, za drobną opłatą, można rozbić swój własny obóz i cieszyć się bliskim kontaktem z naturą. Ciekawą atrakcją dla turystów przebywających w tym miejscu na wczasach jest też Park Wodny. To alternatywa dla osób, które chcą odpocząć od słonej wody morza. Można miło spędzić czas z całą rodziną, niezależnie od wieku w jakim się jest. Cennik jest dosyć atrakcyjny, szczególnie dla gości hotelu, który przylega do tego parku. Jak można zauważyć, w Darłówku nikomu nie będzie się nudzić.