Przydatne gadżety do samochodu

Przydatne gadżety do samochodu

Gadżety do samochodu to po prostu grupa akcesoriów, która cieszy się nieprzerwanie ogromną popularności. Co więcej na przestrzeni kilku ostatnich lat doczekaliśmy się wielu ciekawych nowości. Jakie konkretne gadżety do samochodu opłaca się kupić?

Na pewno jest to alkomat elektrochemiczny. Jest to alkomat wielokrotnego użytku, oferuje bardzo wysoką czułość pomiarów, a do tego jest dokładne odpowiednio. Mają także dużo więcej sensu z uwagi na swoją żywotność, chociaż w ich przypadku jednocześnie musimy się liczyć z wydatkiem w wysokości 250-350 złotych za produkt porządny. Tylko na polu tym najlepiej wypadają półprzewodnikowe alkomaty.

Kolejny gadżet to Head-Up Display. W co po niektórych samochodach znajdziemy go na seryjnym wyposażeniu, ale jednak najczęściej się pojawił on już w samochodach wyższej klasy. W dodatku podczas zakupu niewiele osób się decydowało na niego. W tym przypadku wszystkie informacje podstawowe, typu jak wskazania prędkości, nawigacji czy też obroty silnika, wyświetlane są na szybie bezpośrednio przed oczami kierowcy. Dzięki temu właśnie nie musimy odrywać wzroku od drogi. Jak widzimy na załączonym obrazku jest to gadżet bardzo praktyczny. Szczególnie ze względu na samą prostotę danych wyświetlanych oraz traktowanie łagodne oczu. Cena takiego gadżetu to od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Między 150, a 300 złotych znajdziemy jednak coś odpowiedniego dla nas, co można na pewno polecić.