Rabka-Zdrój jest miastem położonym na południu Polski w województwie małopolskim. Jest jedną z najsławniejszych miejscowości uzdrowiskowych, jakie występują w naszym kraju. Miejscowość powstała w XII wieku i była znana ze swoich niezwykłych wód i właściwości uzdrowiskowych. Opisał ją w swoich kronikach sam Jan Długosz.

Miejsce to w historii przechodziło wiele zmian. Jednymi z najwcześniejszych był fakt leczenia tutaj dzieci w czasach międzywojennych, a trwało to do wybuchu wojny w 1939 roku. W czasie okupacji niemieckiej miejsce to zostało wykorzystane jako miejsce do szkolenia polskiej policji, natomiast zaraz po wojnie leczono tutaj osoby chore na gruźlicę, aż do czasu kiedy przestała ona być zaliczana do chorób społecznych.

W chwili obecnej Rabka posiada 9. ujść wód głębinowych, z których najgłębsze ma 1200 metrów, a woda wydobywająca się stamtąd ma temperaturę 30. stopni. Rabka-Zdrój posiada cztery szpitale uzdrowiskowe i sanatoria, dlatego też odwiedzane jest bardzo licznie przez emerytów, którzy tutaj czują się bardzo dobrze. Miejsce to nie jest skierowane tylko i wyłącznie dla osób starszych, ponieważ przyjeżdżając tutaj możemy liczyć na bardzo przyjemną atmosferę i spokój. Dzięki wyjazdowi do miejscowości takiej jak Rabka mamy możliwość odcięcia się od problemów i cieszenia wakacjami.

Obecnie Rabka-Zdrój oferuje nam bardzo dobrze rozbudowaną bazę noclegową dzięki czemu mamy zawsze możliwość wynajęcia czegoś w przystępnej cenie i dobrym standardzie. Noclegi w Rabce-Zdroju są bardzo tanie i mogą zaczynać się już nawet od 25 zł za dobę, co jest bardzo dobrą ceną jak na oferowany standard. Dzięki hostelom i pensjonatom powszechnie tutaj występującym mamy możliwość spędzenia bardzo przyjemnych i relaksujących wakacji. Wiele możliwości noclegowych [>meteor-turystyka.pl]zapewnia nam bardzo dobry wypoczynek.

Jedną z głównych atrakcji tej miejscowości jest oczywiście fakt pięknego terenu, który obecnie można zaliczyć do najpiękniejszych w Polsce. Wyjazd do Rabki-Zdroju da nam bardzo dużo relaksu, którego nie otrzymamy w takiej ilości nad morzem i nie po tak niskiej cenie.