Stres ogarnia ludzi – nie można się wstydzić jego istnienia, gdyż ukrywany stres wzmacnia swoją siłę i może ją wyrzucić z wnętrza człowieka w najmniej oczekiwanej chwili czy w najmniej odpowiednim momencie. Stres lubi eksplodować bez powodu. Dlatego warto go znieczulać i likwidować poprzez udawanie się na nadmorskie wakacje – Bałtyk leczy skołatane nerwy i przywraca im równowagę.

Podczas planowania skutecznej ucieczki przed stresem warto zobaczyć, co ma do zaoferowania nadmorska propozycja wczasowa. Turyści mają szanse zapoznać się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi miejsc pobytu i ich cenami a jeśli zainteresują się tematem wakacji ze znacznym wyprzedzeniem – mogą trafić na miejsce, które spełnia standardy ich wymarzonego wypoczynku. Wszelkie oczekiwania zostaną spełnione przez Jastarnię i nocleg na jej terenie.

Kurort jest tak popularny, że w sezonie turystycznym nie ma mowy o przyjeździe w ciemno. To znaczy nikt nikomu nie broni takich wyjazdów bez rezerwacji ale poszukiwanie wolnych noclegów w 99% będzie bezskuteczne i może skończyć się o kilka miejscowości dalej, poza Mierzeją Helską. Oznacza to spore zmęczenie, dlatego też nie jest to dobre rozwiązanie, jeśli na wakacje wybiera się rodzina z małymi dziećmi.

Jastarnia może pochwalić się plażą od strony Zatoki Gdańskiej oraz od strony Morza Bałtyckiego. Poniekąd daje to urozmaicenie związane z wylegiwaniem się na plaży, idzie też za tym zupełnie inny zapach wody i energia. Nie jest tajemnicą, że energia Bałtyku daje ludziom siłę, zdrowie i urodę. Kąpiele morskie i słoneczne działają na ludzi w sposób zbawienny, przy czym przy jednych i drugich trzeba zachować ostrożność. Chodzi o to, by opalanie nie przekształciło się w niepotrzebne poparzenie słoneczne, którego nie czuć podczas dnia pełnego promieni słonecznych i wakacyjnych emocji.

Jastarnia to nie tylko urokliwa plaża. Kurort ma swoje molo, które zaprasza na spacery – kusi okoliczną siatką punktów gastronomicznych. Super atrakcją jest możliwość odbycia podróży do Gdyni tramwajem wodnym – jest to absolutny hit miejscowości.

Standardowy punktem wizyt będzie latarnia morska a także port morski, powstały w latach międzywojnia. Jest możliwość udania się na loty widokowe z Lotniska Jastarnia.