Tajemniczy Kazimierz Dolny

Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe spędzenie weekendu, urlopu lub wakacji to przyjazd tutaj będzie idealnym rozwiązaniem. Fantastyczne zabytki, starego historycznego miasta, wąskie uliczki i klimatycznym stary rynek. Oczywiście mowa o Kazimierzu Dolnym. Jest to duże miasto położone w województwie lubelskim [szczegóły] w Małopolskim Przełomie Wisły. Już samo to, że zjeżdżają się tutaj artyści z całej Polski, aby tworzyć swoje prace, świadczy o tym, że jest to miasto wyjątkowe. Bogata historia Kazimierza Dolnego przenosi nas w czasie i powoduje, że na chwilę zapominamy o problemach dnia codziennego. Miasto powstało w XI wieku, ale prawa miejskie otrzymało dopiero trzy wieki później. Dzisiaj to prężnie rozwijająca się aglomeracja, w której historia łączy się z teraźniejszością, tworząc idealną harmonię. Stare, bogato zdobione kamienice, w wąskich uliczkach miasta i nowoczesne budynki, przepiękny park z wieloletnimi drzewami, a wśród parkowych alejek nowoczesne rzeźby młodych artystów i spokojne rejsy po Wiśle.

Przepiękne stare spichlerze, które teraz służą miastu, pełniąc różne funkcje. Mnóstwo ciekawych zabytków, kryjących tajemnice przeszłości. Chociaż miasto spełnia wymogi naszego wieku, panuje w nim atmosfera jakby z innej epoki. Ma się wrażenie, że trafiliśmy w lata dwudzieste. Na ławkach w parku i na rynku siedzą turyści szukający ciszy i spokoju. Nikt się nigdzie nie spieszy. Ma się wrażenie, że tutaj życie płynie wolniej.

Od początku lipca Kazimierz Dolny zamienia się w miasto festiwalowe. Wtedy też ciężko jest znaleźć miejsce noclegowe. Mimo iż miasto jest bardzo dobrze przygotowane na przyjazd turystów i dysponuje wieloma hotelami [info dla turysty pod ➨noclegi Kazimierz Dolny] to jednak i one błyskawicznie się zapełniają. Warto zatem dużo wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsca noclegowego w Kazimierzu Dolnym, a wybierać jest w czym. W mieście funkcjonuje dużo hoteli, ale są też pokoje gościnne, kwatery prywatne i wiele innych miejsc noclegowych. Niektóre z tych miejsc oferują nawet pełne wyżywienie. Do Kazimierza warto przyjechać na dłużej, ponieważ niemożliwą rzeczą jest, aby w ciągu jednego dnia zobaczyć wszystko to, co w mieście najważniejsze. Szkoda też wyjechać bez poznania całego tego piękna, jakie ma nam do zaoferowania. Magia tego miejsca zachwyci każdego, nawet najbardziej wybrednego turystę. Jest coś, co przyciąga. Dla każdego może to być coś innego. Tutaj nie można się nudzić.

1 Comment

  1. Spokojne, żyjące swoim tempem miasteczko – warte odwiedzenia!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>