W Łukęcinie wolny czas można spędzić bardzo aktywnie, na co decyduje się współcześnie szerokie grono turystów. W tym mieście można liczyć przede wszystkim na ścieżki rowerowe, których jest pod dostatkiem. Nie każda z nich jest wymagająca pod kątem technicznym, dlatego na takie wycieczki warto zabrać również swoje dzieci. Pobyt w Łukęcinie są polecane osobom lubiącym aktywny wypoczynek na urlopie.

Na terenie Łukęcina działa profesjonalna wypożyczalnia sprzętu rowerowego. Można tam wypożyczyć naprawdę wysokiej klasy rowery, które trzeba jednak zwrócić w określonym czasie. Są one solidne i wytrzymałe, a do tego bardzo komfortowe. Oprócz tego są dostosowane do potrzeb turystów, więc podróż nimi jest naprawdę wygodna. Zwrotu roweru można dokonać w kilku punktach, co jest sporym ułatwieniem dla zainteresowanych osób.

Rowery w tym mieście cechują się tym, iż są świetnie przygotowane do jazdy nawet po trudnym terenie. Poradzą sobie one w każdych warunkach, a więc można nimi poruszać się po piasku, wodzie czy też nawet po kamieniach. Nie stanie się im nic złego, co jest dobrą wiadomością dla wszystkich turystów. Oprócz tego rowery te są regularnie serwisowane, a więc nie ma mowy o tym, aby posiadały w sobie jakiekolwiek usterki techniczne. Istnieje też ewentualność polegająca na tym, iż sprzęt można oddać z pomocą specjalnej kolejki, gdy przypadkiem na trasie komuś zabraknie sił i nie będzie miał już ochoty na dalszą podróż rowerem.

Możliwe jest też wypożyczenie innych elementów potrzebnych do jazdy na rowerze. Każdy może wypożyczyć tam kask oraz ochraniacze. Do wyboru turyści mają kilka tras, więc każdy powinien znaleźć odpowiednią dla siebie, gdzie będzie mógł zadbać o kondycję fizyczną oraz zdrowie. Ceny za wypożyczanie rowerów nie są w tym miejscu zbyt wygórowane. Działalność stale się rozwija i cieszy się uznaniem w oczach turystów.
Ludzie decydujący się na wyjazd do Łukęcina bardzo chętnie decydują się na wypożyczenie sprzętu rowerowego. Dzieje się tak głównie z tego powodu, iż znaleźć można w tym mieście wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych, które są położone w malowniczej okolicy. Można więc skutecznie się tam zrelaksować i dostarczyć sobie pięknych widoków.